Dnia 15.11.2019 roku o godzinie 7.00 wyjechaliśmy do Warszawy. Celem naszej wycieczki było kulturalne i edukacyjno-poznawcze odwiedziny stolicy.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Żydów polskich. Dzięki barwnej opowieści Pani przewodnik poznaliśmy historię mniejszości żydowskiej.

Po zaczerpnięciu wiedzy historycznej nadszedł czas na spektakl w Och-Teatrze pt. „8 kobiet’ w reżyserii Adama Sajmka. Wystąpiły w nim gwiazdy polskiej sceny teatralnej: Paulina Chruściel, Izabela Dąbrowska, Zofia Domalik, Katarzyna Gniewkowska, Emilia Krakowska/Elżbieta Jarosik, Maria Seweryn, Anna Smołowik, Weronika Warchoł oraz zespół muzyczny w składzie Michał Lamża, Wojciech Gumiński, Szymon Linette.

Sztuka w formie kryminalno-komediowej i melodramatycznej opowieści przedstawiała relacje damsko-męskie. Osiem kobiet- matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, dwie pokojówki, są podejrzane o zabójstwo pana domu, zamożnego Marcela. Za to on, udając swoją śmierć, uknuł podstępną intrygę.

Pewnego śnieżnego dnia, domowniczki odnalazły jego ciało z nożem w plecach. Nie mogły powiadomić policji, więc same zajęły się wyjaśnieniem sprawy. Przypuszczały, iż sprawca znajduje się wśród nich. Każda z nich miała motyw, by zabić, każda miała alibi. Podczas analizowania zbrodni na światło dzienne wyszły sekrety i ciemne interesy rodziny. Gdy w domu pojawiła się siostra mężczyzny, kobiety poznały prawdziwe oblicze Marcela. Nikt nie spodziewał się zwrotu akcji.

Spektakl był bardzo intrygujący. Wszystkim się spodobał. W godzinach nocnych udaliśmy się w drogę powrotną do Kętrzyna.

Klaudia Semeniuk

 {gallery}galerie/warszawa{/gallery}