Dnia 6 grudnia 2022 w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany przez Młodzieżową Radę Powiatu. Na Turniej zaproszone zostały drużyny z sześciu szkół, w tym z naszej. Nie zważając na głosy zwątpienia, nasi uczniowie zdecydowali zebrać drużynę i dołączyć do turnieju. Na miejscu, atmosfera była niesamowita i o ile rywalizacja była zaciekła, nie przeszkodziło to uczniom  wszystkich szkół w cieszeniu się świątecznym klimatem i pysznymi daniami oferowanymi na kiermaszu ciast. Wbrew oczekiwaniom wielu osób nasza drużyna pokazała poziom i pomimo przegranej w półfinale przeciwko drużynie gospodarzy, udało nam się dotrzeć na podium, zajmując III miejsce. O ile wynik ten jest zasługą wszystkich członków naszej drużyny, to specjalne podziękowania należą się: kapitanowi szkolnej reprezentacji, Zuzannie Iwanowicz, która wspierała swój zespół zarówno umiejętnościami i świetnym przywództwem oraz naszemu selekcjonerowi Piotrowi Ziębie, który w obliczu niemożności innych opiekunów,  zgodził się poprowadzić naszą drużynę.

Miejmy nadzieję, że ten sukces przypomni nam o determinacji, ambicji, jak  i o samodzielności uczniów naszej szkoły. Oby takich sukcesów było jak najwięcej.

 Bartosz Waszczuk – III LO